Με μία ακόμη πειστική εμφάνιση η ΝΙΚΗ απέσπασε ισοπαλία στην έδρα της φιλόδοξης ΠΟ Τρίγλιας και συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Πρώτη στην βαθμολογία και μάλιστα η μοναδική αήττητη ομάδα του 2ου ομίλου!

Η αναμέτρηση της έκτης αγωνιστικής με την ομάδα της ΠΟ Τρίγλιας θεωρούνταν ως ένα ισχυρό crash-test για τη ΝΙΚΗ, καθώς η ομάδα της Χαλκιδικής είχε στις πρώτες πέντε αγωνιστικές τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μία ήττα στην Έδεσσα. Η ομάδα του Κώστας Γεωργιάδη είχε νικήσει στους δύο προηγούμενους εντός έδρας αγώνες με συντελεστή τερμάτων 5-0. Στο δύσκολο αυτό παιχνίδι ο προπονητής της ομάδας, Σταύρος Κωστογλίδης, παρέταξε την ομάδα με τη γνώριμη ενδεκάδα: τον Τόλιο κάτω από τα δοκάρια, τον αρχηγό Γιώργο Ρογγότη κεντρικό αμυντικό και δεξιά του το Γιαννόπουλο κι αριστερά του τον Λιόλιο, στη δεξιά πλευρά το Χατζόπουλο και στην αριστερή το Γιαζιτζόγλου, στο κέντρο τον Πέτκο, τον Αβραμόπουλο και το Σούκια πίσω από τους προωθημένους Σιδηρόπουλο και Γκελοσάνι.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα οι δύο ομάδες πρόσεξαν τις άμυνές τους και έκαναν ένα ισορροπημένο παιχνίδι κέντρου, με ελάχιστες επικίνδυνες επισκέψεις στις αντίπαλες περιοχές. Στο 17’ η ομάδα της Τρίγλιας έχασε τη σημαντικότερη ευκαιρία, όταν ο Ντούνγκα μπήκε στην περιοχή και σούταρε δυνατά, ο τερματοφύλακας της ΝΙΚΗΣ απέκρουσε, ο Πάλλας έκανε νέο σουτ, αλλά ο Ρογγότης έδιωξε τη μπάλα πριν περάσει τη γραμμή της κενής εστίας.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Τρίγλιας προσπάθησε να ασκήσει πίεση, ωστόσο δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την εστία του Τόλιου. Η είσοδος του Στέλιου Τζερεμέ (74’) έφερε το παιχνίδι προς την εστία της γηπεδούχου και οι παίκτες της ΝΙΚΗΣ δημιούργησαν 2-3 ευκαιρίες να πάρουν το τρίποντο, με αποκορύφωμα την ευκαιρία στο 68′, όταν ο Ραφαήλ Σούκιας εξαπέλυσε δυνατό σουτ με τον τερματοφύλακα της Τρίγλιας, Παλαβράκη να αποκρούει εκπληκτικά σε κόρνερ.
Για τη ΝΙΚΗ έπαιξαν ως αλλαγές ο Ευγένης Κίτσας (88’) και ο Λάζαρος Τριανταφυλλίδης (90′).